FENOMÉN INSTANTNÍCH BIORYTMŮ

Kolik vody se spotřebuje na výrobu 1 jeanů? Kde končí toxické látky, které při výrobě oblečení vznikají a jaký je celkový dopad módního průmyslu na životní prostředí? Jak moc draze nás ještě přijde fast fashion? Proč má význam přemýšlet nad módou jinak?

Ruce máme zabořený až po lokty v barevných řekách. Sportujeme v oblečení z polyesteru, který se v podobě mikročástic vrací zpět do půdy a řek. Jak? Praním. Rychle se vsakuje do našich těl a duší. Hltáme slepě barvy, aniž bychom si všimli, že ty nejkrásnější barvy přírody mizí.

Vaříme divnou textilní omáčku z pachutí nejistých zítřků. Co ještě potřebujeme pro dokonalý instantní život?

Vstupujeme do řeky, chceme to ze sebe smýt, ale nejde to. Už je to úplně všude. Je to v nás!

První výstup projektu Fenomén instantních biorytmů proběhl v rámci Špitál Art 2017. Prostředí staré vojenské nemocnice poskytlo špinavé a syrové prostředí – ideální pro náš projekt. Nainstalovali jsme tu velkou plachtu z jeanoviny nebo malý stromek v igelitové tašce, který každým dnem chřadnul. V místnostech nechyběly informační texty a fotografie.

Projekt vzniká za spolupráce s Anetou Vašatovou, která fotky nechává projít několika procesy postprodukční úpravy, než vznikne výsledný produkt určený k výstavě.

2018-08-05T14:27:29+00:00